On-line dění na táboře 2016

Pro postupně aktualizované fotografie klikněte zde

Pátek a sobota 15. a 16.7 

Celý pátek se nám nesl v duchu nostalgie  a děti začly vnímat, že je vlastně konec. Prohgram byl hodně volný, hrály se hry dle výběru dětí, nebot' jak by klasik řekl : "kostyk jsou vrženy" a body byly rozdány. Postupně jsme se také balili domů a chystali na večer. Jako každý rok, náš tábor vyvrcholil slavnostním nástupem, kde jsem vše vyhodnotili a den zakončili diskotékou se švédskýmy stoly. 
V sobotu jsme si zabalily kufry a odjeli domů
 
Jídelníček:

Snídaně: pečivo, pomazánka, čaj

Svačina: ovoce, rohlík
 
Oběd: kyselo
          řízek kuřecí / vepřový, bramborvoá kaše, okurekk

Svačina: oplatek, rohlík

Večeře: švédské stoly

 
 
Pitný réžim po celý den
 
sobota
 
snídaně: obložené mísy, pečivo, čaj
 
oběd: gulášek s chlebem
 
 
Čtvrtek 14.7

Od samého rána nám bohužel pršelo, a proto jsme se přesunuli již na snídani do srubu pěkně do tepla. Zahrali jsme si ruzné hry do uzavřeného prostoru, jako je bingo, dřívka aj. Po obědě se děti vydaly do lesa pro materiál na stavění domečků pro mimoně. Na večer se počasí umoudřilo a my mohli opět ven zahrát si jedny z posledních her tohoto tábora. Večer jsme zakončili filmem Mimoni.
 

Jídelníček:

Snídaně: chléb, pomazánka, okurka, čaj

Svačina: ovoce, rohlík
 
Oběd: kuřecí vývar s nudlemi
          rajská omáčka, s knedlíkem a masovými koulemi

Svačina: oplatek, rohlík

Večeře: baby gulášek (krupicová kaše) máslo, cukr, granko

 
 
Pitný réžim po celý den


Středa 13.7

 
Jelikož jsme nevěděili, jaké počasí nás čeká, byli jsme rádi za každou hodinu bez deště (to jsme netušil, že pršet začne až brzo ráno) Proto jsme smysluplně využili každou minutu hraním her. Na čas jsme dle barev oddílu sbírali papírky. V gumácích jsme si udělali štafetový běh. Běhací kvíz. Falešnou abecedu, koordinace v týmu se svázanáma nohama.
Večer diskotéka v kostýmech.
 

Jídelníček:

Snídaně: rohlík, nutela, čaj

Svačina: ovoce, rohlík
 
Oběd: uzená s kroupami
          halušky se zelím a uzeným

Svačina: oplatek, rohlík

Večeře: okurková pomazánka, chléb, čaj

 
 
Pitný réžim po celý den


Úterý 12.7

Hned ráno po snídani jsem se za mírného deště přesunuli k autobusu, který nás odvezl na výlet. Jeli jsme se podívat do jeskyně na Špičáku. Dětem se tenhle zážitek líbil. Pak jsem nevaštívili město Jeseník, kde si děti opět mohly utratit své penízky. Počasí nám krásně přálo a svítilo nám sluníčko až do přijezdu do tábora. Po osprchovaní jsme se usadili k promítacímu plátnu a zbytek večera se koukali na pohádku.

 

Jídelníček:

Snídaně:chléb sypaným sýrem, čaj

 
Svačina: ovoce, rohlík, oplatek, salám, perník
 
Pozdní Oběd: česneková polévka
                      kuře na kari, rýže

Večeře: chléb, máslo, zelenina, čaj

 
 
Pitný réžim po celý den


Pondělí 11.7

 
Od samého rána jsme museli čelit vysokým teplotám a poprat se s nesnesitelným vedrem. Proto jsem si zahráli veškeré hry, kde se dá používat voda. Jako například přenášení vody v talíři nad hlavami. Také jsme se vykoupali v místní řece a postavili hráz. Abychom se vyhli tomu největšímu vedru, prodloužili jsme si odpolednní klid, který si myslím řádně všichni ocenili. V podvečer jsme si zahráli hru Hu-tu-tu. Na večer nás zaksočil obrovský liják, ale naštěstí to byla jen taková 5minutovka. Večer jsem otestovali nebojácnost všech naších dětí, absolvovaly stezku odvahy.
 

Jídelníček:

Snídaně: chleba ve vajíčku, kečup, sýr, čaj

Svačina: ovoce, rohlík
 
Oběd: falešná hovězí s kapáním
           knedlo, vepřo, zelo

Svačina: domácí bublanina

Večeře: masová pomazánka, chléb, čaj

 
 
Pitný réžim po celý den


Neděle 10.7
 
Jelikož byla neděle, tak jsme celý den měli spíše odpočinkový. Dopoledne jsme hráli hru slony, vedoucí proti dětem. Vyzkoušeli jsme si, co si děti pamatují ze školy a měli jsme vědomostní IQ test :-) A hru víčka. Odpoledne jsme měli výsadek. Jde o to, po oddílech se dostat zpět do tábora, aniž by děti věděly, kde se nachází. Po dlouhé době se nám opravdu podařil a nejrychlejší tým se zpět do tábora dostal něco málo přes 2h. Večer jsme si na ohni opekli špěkáčky a šli spát.
 

Jídelníček:

Snídaně: šáteček, ochucené mléko

Svačina: meloun, rohlík
 
Oběd: čočková polévka
          holandský řízek, brambor, okurek

Svačina: oplatek, rohlík

Večeře: ředkvičková pomazánka, chléb, čaj

II večeře: špekáček na ohni, chléb, kečup, hořčice
 
Pitný réžim po celý den


Sobota 9.7

 
V noci na sobotu nás trošku překvapili bouřky, ale vše jsme v suchu zvládli. Po ranní rozcviče, hygieně a snídani, jsem začali hrát první hru a to ringo. Ve volné chvíli děti plnily úkoly do jednotlivců. Zahráli jsme si velmi oblíbenou hru a to slony. Tahle hra patří k jedné nejoblíbenější. Večerní program jsme pojali relaxačně a proto jsmse se koukali na film :-)

 

Jídelníček:

Snídaně: chléb, marmeládové máslo, rajče, čaj

Svačina: ovoce, rohlík
 
Oběd: Zeleninová polévka
          vepřové výpečky, špenát a bramborový knedlík

Svačina: oplatek, rohlík

Večeře: domácí bulharská pomazánka,  čaj
 
Pitný réžim po celý den

Pátek 8.7

 
Od samého rána nám svítilo sluníčko a proto ihned po snídani jsme začali s bodovanýma hrama. Jednalo se o hru na semafor a současně na multifunkčním hřišti, jsme hráli přehazovanou. Odpoledne bylo zasveceno tzn. Spartan Race - jde o překážkový běh všechyn děti byly odměněné nádhernýma medailema.
Večer se nesl v duchu tanu a udělali jsme si diskotéku.Jídelníček:

Snídaně: chléb, pomazánkové máslo, rajče, čaj

Svačina: ovoce, rohlík
 
Oběd: brokolicový krém s krutóny
           šišky s mákem a kakaem

Svačina: oplatek, rohlík

Večeře: chléb, paštiková pomazánka, čaj
 
Pitný réžim po celý den


Čtvrtek 7.7

 
Dali jsme si dřivější budíček, jelikož nás čekal celodenní výlet. Po rozcviččce a ranní hygieně jsme se nasnídali a po té jsme si zbalili svvé baťůžky na výlet. Navštivili jsme nádherné Rašovské vodopád. Cesta, která k nim vedla, byla velmi dobrodružná pro všechny naše děti a pro nás vedoucí obvzlášť. Vše jsme ve zdraví vzládli a cestou zpět do tábora, jsme se zastavili ve městě Rýmařov, kde měly děti rozchod a mohli si nakoupit nějaké ty své "životně" důležité věci :-)

Večer jsme stihli ještě táborák, u kterého jsme si všichni společně zazpívali.Jídelníček:

Snídaně: chlém s máslem a strouhaným sýrem, čaj

 
Svačina balíček: jablko, rohlíky, vysočina, perník, tatranka, chléb, paštika
 
pozdní oběd: bramborová polévka
                    segedínský guláš, knedlík
 
Večeře: chléb s máslem,zelninová obloha a čaj
 
Pitný réžim po celý den


Středa 6.7

 
Od rána jsme nevěděli, co jsme si o počasí měli myslet. Udělali jsme si společnou rozcvičku, abychom si mohli protáhnout pořádně těla před dalšími soutěžemi. Hrali jsme na lasičky a kuny. Je to hra, kd se do celeho dění zapojí i vedoucí. Jelikož už tady nějaký ten den jsme, tak jsme si provětrali oblečení v kufru a nastal tooooolik oblíbený letecký den.
Odpoledne následovaly hry jako, běhací štafeta, najdi si své boty a ponožky a básničková štafeta. Večer jsme si zašli pro dřevo, abychom si mohli připravit věci na zítřejší táborák.Jídelníček:

Snídaně: chléb, medové máslo, čaj

 
Svačina: jablko, rohlík
 
Oběd: hovězí vývar s nudličkami
          dušená mrkvička, hrášek, maso a brambor
 
Svačina: oplatek, rohlík
 
Večeře: chléb s máslem, šunkou a čaj
 
Pitný réžim po celý den

 
Úterý 5.7
 
Ráno jsme se opět probudili do hezkého počasí. Po řádně rozvičce, hygieně a snídani, jsme se pustili do soutěžení. Jako první  jsme skákali do dálky. Pak jsme si zahráli jehlan ( aligori ). Jelikož je třeb cvičit si paměň i o prázdninách, tak jsem udělali kimovou hru, kde je potřeba si zapomatovat předměty které nepatřily do přírody. Hra na kohouty pobavila celý tábor.

Jídelníček:

Snídaně: párek v rohlíku, čaj

 
Svačina: puding se šlehačkou, rohlík
 
Oběd: pórková polévka
          kuře na smetaně, knedlík
 
Svačina: oplatek, rohlík
 
Večeře: chléb s máslem, rajčetem a paprikou, čaj
 
Pitný réžim po celý den

Pondělí 4.7 
 
Od časného rána nám krásně svítilo sluníčko. Dopolední program jsme využili ve prospěch vybíjené. Potom si oddíly mezi sebou poměřily síly v přetahované. Odpolední program jsme využili jako menší přípravu na velký teréní závod a udělali jsme si překážkouvou dráhu a opět soutěžili na oddíly. Když nám tak počasí krásně přálo, mohli jsme využít naše bazény, což bylo příjemné schlazení. Večer jsme vytvářeli oddílové vlajky.

Jídelníček:

Snídaně: nutelová pomazánka, chléb, čaj
 
Svačina: banán, rohlík
 
Oběd: hráškový krém s krutóny
          špenátové těstoviny se sýrem
 
Svačina: mrkvovo-jablečný salát, rohlík
 
Večeře: šunková pomazánka, chléb, čaj

Pitný réžim po celý den
 
Neděle 3.7 
 
Ranní probuzení bylo do mírně zamračeného počasí, ale to nám nebránilo v hraní různých her. Jak první jsme si zahráli hru červená a bíla. V mezičase si děti vyráběly různé suvenýry. Po obědě jsme tvořili nejrůznější návrhy na oddílové vlajky a vymýšeli oddílové pokřiky. Jelikož se nám počasí umodřilo, vyšli jsme si na místní fotbalové hřiště a zahráli kolektivní hry. Večer jsme si zatancovali při seznamovací diskotéce.
 

Jídelníček:

Snídaně: Makový závin, kakao, čaj
 
Svačina: nektarinka, rohlík
 
Oběd: kuřecí vývar  nudlemi
           hovězí sekaná, bramborová kaše, okurek
 
Svačina: tatranka
 
Večeře: chléb, vajíčková pomazánka, čaj

Pitný réžim po celý den

Počasí: promněnlivé
 

Sobota 2.7

 

V 11:05 byl ten správný čas, kdy jsme vyrazili od VŠB směr Dívčí hrad. Letos se nám sešlo opravdu hodn dětí a proto to byla pro nás také výzva. Novinkou pro tento rok bylo, že nás autobos dovezl přímo až do tábořiště ke stanům.

 

Nebylo na co čekat a proto jsme ihned po ubytování začali bojovat na ostro a nasbírali první body do celotáborové hry. Člunkový běh je taková úžasná hra, kde se ihned pozná, jak je dítě pohybově nadanné a musíme uznat, že některé děti od loňska udělaly hodně velký pokrok. Překrslování obrázku ve stylu "tiché pošty" bylo pro uklidnění dětí před chystanou večerkou.

 

Jídelníček:

 

Oběd: zeleninová polévka

          boloňské špagety sypané sýrem

 

Svačina: rohlík, oplatek

 

Večeře: rohlík, zelenina, čaj

 

Pitný réžim po celý den ( po 1/2 hodině povinně všichni)

 

Počasí: celé odpoledne svítilo sluníčko, na večer nám sprchlo