On-line dění na táboře 2017

Pro postupně aktualizované fotografie klikněte zde
 
Pro postupně aktualizované videa klikněte zde

 

Pátek  14.7

 

Po ranní rozcvičce a snídani se detí vydaly směr místní obchod, kde na ně čekal již připravený autobus, který je odvezl na výlet do Olomoucké Zoo Děti byly nadšení a výlet si moc užili. Mezi tím s ev táboře chystaly bohaté rauty na závěrečnou diskotéku. Po příjezdu do tábora se děti upravovali, šlechtily, byly natěšené na závěrečnou diskotéku a rauty. 

 

Jídelníček: 

Snídaně: chléb, máslo, zelenina, čaj

Svačina: bohatý balíček na cesty

Večeře:  švédské stoly

Pitný réžim po celý den 

 

Počasí: slunečno po celý den 

 

 

 

 

Čtvrtek  13.7

 

Ráno jsem se probudili do velmi chaldného počasí a už to vypadalo, že nám bude zima celý den. Naštěstí se to krásně vybralo a my si mohli zahrát poslední bodovanou hru letošního tábora a to byla boj o míč. Odpoledne jsem měli pro děti nachystané skvělé překvapení. Navštívili nás na našem taboře sokolníci, kteří si pro nás připravili 3 hodinový výklad s názornou ukázkou. Dětí se milhi vyfotit z dravci. Večer patřil k vyhlášení celkových výsledků, celotáborové hry, jednotlivců a rozloučení se s některými lidmi, ketří se o Vaše děti starali a předání táboru Lucii Babjakové. 

 

Jídelníček: 

Snídaně: sladký tác, mléko

Svačina: ovoce, rohlík 

Oběd: mrkvová polévka

          segedínský guláš, houskový knedlík

Svačina: pernkí, rohlík          

Večeře:  chléb, zelenina, máslo, čaj

Pitný réžim po celý den 

 

Počasí: střídvě oblačno, občas déšť, 18 stupňů 

 

Středa 12.7

 

Tentokrát nás ráno přivítalo sluníčko a vytvořilo nám úsměvy na tváři. První hru kterou jsme si zahráli byla plivaná, kde celý oddíl musel pusou naplnit co nejdříve 5litrovou láhev. Ve volných chvílich děti vytvářely suvenýry v naší tvůrčí dílně a nebo si plnily body do jednotlivců. Odpoledne nás čekal netradiční závod v gumácích, takzvaná opičí dráha. Na velkém hřišti se odehrával turnaj v přehazované. Po večerním sprchování nás čekalo promítání, ale tentokrát ne žádného filmu, ale pouštěli jsme si všechny videa z našeho ostrova, které máte k dispozici vy. Děti byly moc nadšené.

 

Jídelníček: 

Snídaně: chléb s vejcem, máslo, čaj

Svačina: meloun , rohlík 

Oběd: zeleninová polévka 

          rajská omáčka, těstoviny, karbenátek

Svačina: oplatek, rohlík          

Večeře:  nugátové máslo, rohlík, čaj

Pitný réžim po celý den 

Počasí: krásně slunečno, občas déšť, 23stupňů 

 

 

Úterý 11.7

 

Hned z rána po rozcvičce nás překvapil deštík, který nás provázel až do odpoledne. To nebyl žádný důvod, abychom nehráli žádné hry. Zahrali jsme si v pláštěnkách písničkový a vědomostní kvíz. Odpoledne se nám počasí umoudřilo a tak jsme mohli opět využí celý prostor tábořiště. Hráli jsme běhej pexeso, na převozníka. Mezitím se oddíly střídaly na velkém hřišti, kde hrály ringo. Na večerním programu bylo letní kino.

 

Jídelníček: 

Snídaně: koblížek s marmeládou, bílá káva

Svačina: ovoce , rohlík 

Oběd: čočková polévka s uzeninou 

          špenát s výpečky, bramborový knedlík

Svačina: oplatek, rohlík          

Večeře: tuňáková pomazánka, chléb, čaj

Pitný réžim po celý den 

Počasí: jako na houpačce, 23stupňů 

 

 

Pondělí 10.7

 

Původní předpověď se naštěstí  nenaplnila a ono avizovaných 29 stupňů nebylo a tak bylo ideální počasí na výlet. S trosečníky jsme se vydali na Praděd. Byli velmi šikovní! Z Pradědu naše stopy vedly směr Karlova Studánka, kde si děti nakoupily pro sebe tak moooooc důležité věci, jako jsou chipsy, nanuky, sladkosti  :-) Večerní program patřil diskotéce. Je úžasné jak děti dokáží rychle regenerovat a stačí jim 15 min na to, aby po ujitych 14km, měly opět energii :-) 

 

Jídelníček: 

Snídaně: chléb, paštiková pomazánka, caj

Svačina: balíček sebou na výlet

Pletýnky, tvrdý salám, perník, jablko, tyčinka, pití, sladkost

Pozdní oběd: kulajda

                       Boloňské špagety, sýr         

Večeře: chléb, máslo, zelenina, čaj 

Pitný réžim po celý den 

Počasí: mírné ochlazení, ale bez deště 

 

 

 

 

Neděle 9.7

 

Už hned z rána bylo jasné,že bude krásné počasí po celý den. Jelikož předpověď se naplnila, zvolili jsme tzn. režim "langsam". Chtěli jsme, aby si děti trochu odpočinuly a nasbíraly síly. Proto jsme volili samé nenáročné hry. Vyplňovali jsme volný čas plněním jednotlivců a možnost tvorby věcí u Petry v tvůrčí dílně. Zahráli jsme si hru bingo, pexeso, hádavou. Mezi tím jsme si vždy odskočili do řeky se schladit. Odpoledne jsme zahráli hru mouka, kde děti loví bonbóny z mouky ústy :-) Po koupání, aby to dětem nebylo líto, že opět krásně voní a jsou čistí, nás čekal táborák s opékáním špekáčku ;-) a jako poslední hřeb večera byla stezka odvahy. 

 

Jídelníček: 

Snídaně: vánočka, máslo, kakako

Svačina: ovoce , rohlík 

Oběd: brokolicový krém s bramborem 

           domácí sekaná, brambor, okurka výsledky salát 

Svačina: oplatek, rohlík          

Večeře: pravý špekáček pečený na ohni, chléb,     kečup,hořčice, čaj 

Pitný réžim po celý den 

Počasí: celý den slunečno, 23stupňů 

 

Sobota 8.7

 

Po snídani jsme si na vyžádání od dětí zahráli dvě nejoblíbenější hry a to slony a HU-TU-TU vedoucí vs oddíly. Hodně jsme si to užili. Počasí bylo takové Aprilové, ale i přesto nám nádherně vysvitlo sluníčko a tak jsme toho využili a šli jsme do řeky se osvěžit. Po obědě, kdy nám pořádně přes odpolední klid sprchlo, jsme hráli hru jehlan a děti si nacvičovali různé scénky na závěrečnou diskotéku, opět tvořili nějaké dárečky v tvůrčí dílně :-) večerní program, jsme museli kvůli počasí mírně upravit. Děti se dívali na film. 

 

Jídelníček: 

Snídaně: rohlík, šunka, čaj 

Svačina: ovoce , rohlík 

Oběd: hráškový krém s krutony 

           pečené kuřecí stehno, rýže, kompot 

Svačina: oplatek        

Večeře: baby guláš, čaj 

Pitný réžim po celý den 

Počasí: střídavě oblačno slunečno , 21  stupňů 

 

Pátek   7.7

 

Tentokrát nás ráno přivítal mírný deštík, ale to nás neodradilo a po snídani jsme se pustili ihned do soutěžení. První hra byla slovní aktivity. Účel bylo napsat co nejvíce slov na dané písmeno v časovém limitu. Mezitím nám začalo krásně svítit sluníčko a my si zahráli běhavé kostky. Velmi zábavná hra, která nám ukázala, kdo umí dělat správně dřepy. Odpoledne jsme se vypravili na nedaleké místní hřiště, kde jsme hráli všemi milovanou hru HU-TU-TU. 

Po večerním koupáním a večeři jsme si zahráli hru na hasiče. 

 

Jídelníček:

Snídaně: sladký rohlík, máslo, jahodové mléko 

Svačina: ovoce , rohlík 

Oběd: rajská s kampáním

           šišky s mákem, máslo, kakao 

Svačina: oplatek, rohlík            

Večeře: chléb, salám, máslo, rajče, čaj 

Pitný réžim po celý den 

Počasí: nádherný slunečný den, krásných 21  stupňů 

 

Čtvrtek  6.7

 

Jako každý den tak i dnes jsme vstávali v 7:30. První hra byla překreslovaní obrázku formou tiché pošty. Pak jsme měli opičí dráhu a děti běhaly na čas za oddíl. Využili jsme slunečného počasí a šli jsme se schladit do řeky. Po obědě jsme měli turnaj ve vybíjené. Tvořili jsme v tvůrčí dílně. Ten kdo nehrál, plnil jednotlivce. Večer jsme si zazpívali u táboráku, zatím ještě bez špekáčku. Musím  říct, že nám dny ubíhají bohužel až moc rychle. 

 

 

Jídelníček:

 

Snídaně: vajíčková pomazánka, chléb, čaj 

Svačina: oplatek , rohlík 

Oběd: česneková s krutony  

           knedlo, vepřo, zelo 

Svačina: ovoce, rohlík          

Večeře: strouhaný sýr, chléb, čaj 

Pitný réžim po celý den 

Počasí: nádherný slunečný den, krásných 23stupňů 

 

Středa 5.7

 

Společnou rozcvičkou jako tábor jsme zahájili nový den. Od rána nám krásně svítilo sluníčko a tak to přímo nabízelo udělat letecký den. Děti si krásně mohly uklidit ve svých kufrech, kdy za pouhých 5 dní měly nepořádek. Potom jsme si zahráli novou hru, která se jmenuje 1-44. Tato hra je o bystrosti každého trosečníka. Jelikož bylo stále slunečno, přenášeli jsme vodu pomocí talíře nad hlavami. 

Po odpoledním klidu jsme vyzkoušeli paměť trosečníku a ti procházeli, trať kde byly cizí názvy a museli si jich co nejvíce zapamatovat a v cíli napsat. 

Na večer jsme si zahráli hru na cibule a tak opět děti vytahovaly věci s kufru. 

 

 

Jídelníček:

Snídaně: rohlík s nutelou a máslem, čaj 

Svačina: jablko, rohlík 

Oběd: uzená polévka s rýži 

           zapečené těstoviny, okurek 

Svačina: tatranka          

Večeře: rybičková pomazánka, chléb, čaj 

Pitný réžim po celý den 

Počasí: celý den nám svítilo sluníčko, krásných 23stupňů 

 

 

Úterý 4.7

 

Po ranním budíčku a rozvcičce jsme šli na snídani, dětmi milovanou, na párečky. První ranní hra byla lasičky a kuny, kde děti stály proti vedoucím a musely jím vzít co nejvíce oříšků, které přenášely do bezpečí. Další hrou byla hra kohouti, kde již opět o bojovali oddíly mezi sebou. 

Po obědě jsme dokončili orientační běh se zbytkem tábora, který předešlý den nebyl a mezi tím si ostatní děti plnily úkoly a sbíraly body do jednotlivců.

Večerní program patřil letnímu kinu.

 

Jídelníček:

 

Snídaně: vídeňský párek, chléb, kečup, hořčice, čaj 

Svačina: oplatek, rohlík 

Oběd: hovězí vývar, jádrové knedlíčky, nudle

           holandský řízek, štouchaný brambor  

Svačina: banán, rohlík            

Večeře: syrová pomazánka, chléb, čaj 

Pitný réžim po celý den 

Počasí: celý den nám svítilo sluníčko, krásných 20stupňů 

 

 

Pondělí 3.7

 

Budíček v 7:30, následovala ranní rozcvička a hygiena. Po snídani  jsme si zahráli hru která spočívala v tom, donést na určité místo věci začínající na písmeno, které bylo předem dané. Ruce nohy, to byla další hra, kde byla zapotřebí správná koordinace všech a bezvadná spolupráce jako oddíl ;-). Po té nás čekal slalóm celého oddílu, který měl k sobě svázané nohy. 

Mimo celotáborovou hru jsme si zahráli z koně na koně  a ovocný koš.

Odpoledne jsme zvládli po oddílech a na čas oloupat brambory, nutno říci, že děti se s tím krásně porvaly. Kdo chtěl mohl si u naší Petry vytvořit cokoli v na památku v naší tvůrčí dílně ;-) Trosečníci si plnili úkoly a získávali body do jednotlivců. 

Pro ty starší pak byla připravena trasa orientačního běhu v lese. Zbytek tábora se postupně koupal a připravoval na diskotéku 

 

Jídelníček:

Snídaně: rohlík, máslo, marmeláda, čaj 

Svačina: nektarinka, rohlík 

Oběd: pórková polévka 

           dušená mrkev s masem a bramborem 

Svačina: oplatek, rohlík           

Večeře: chléb, máslo, salám, okurka, čaj 

Pitný réžim po celý den 

Počasí: celý den nám svítilo sluníčko, krásných 21stupňů 

 

Neděle 2.7

Píšťalka ohlásila budíček v 8:00, po ranní hygieně a snídani jsme se pustili do nové hry hádání písniček pomocí nakresleného obrázku. Jeden z oddílu doběhl k vedoucími pro název písničky a pak musel na papír nakreslit zvolenou písničku. Kresbu předal oddílu a ten musel přijít na název a následně zazpívat. 

Další hra byla tentokrát stará známá hra na slony.

Po obědě jsme si zahráli novou hru s názvem sestřel svou vlajku.

Večer jen tak pro zábavu bez bodovani do celotáborové hry jsme si zahráli živé pexeso.

 

Jídelníček:

Snídaně: májový závin, kakao

Svačina: jogurt, rohlík 

Oběd: kuřecí vývar s nudlemi 

           kuře na kari, rýže 

Svačina: oplatek, rohlík            

Večeře: šunková pomazánka, chléb, čaj 

Pitný réžim po celý den 

Počasí: ráno oblačno, odpoledne svítilo sluníčko, krásných 22stupňů 

 

Sobota 1.7

Ve 12:15 SELČ se autobus s dětmi vydal na pustý ostrov zvaný Dívčí Hrad. Po vylodění na místo určení, se děti dozvěděly názvy svých oddílu a byly do nich zařazení (rozdělení do oddílu je celkem zdlouhavý a náročný proces již několik dní před odjezdem na tábor, jelikož se musí brát ohledy na věk, pohlaví, nováčky a staré táborníky, aby byly oddíly vyrovnané a mohly mezi sebou bojovat)

Prvním úkolem oddílu bylo nakreslit si svou loď, o kterou budou následujících 14 dní bojovat, aby ji dostaly zpět a měly se jak dostat z pustého ostrova domů.

Člunkový běh je již tradiční soutěž na začátek tábora, abychom viděli, jak jsou na tom děti pohybově zdatní. 

První nová hra, kterou děti hrály, byla hra součet čísla. Velmi zajímavá a pěkná hra, která děti i nás dospělé potěšila.

Den se nám přehoupl k večeru a děti šly již z novými zážitky spát.

 

Jídelníček:

Oběd: tradiční příjezdový "buřtguláš" s chlebem

Večeře: chléb, máslo, rajče, paprika

Večeře II: kdo měl ještě hlad, chléb, zelenina, guláš 

Pitný réžim po celý den 

Počasí: slunečné počasí, krásných 21 stupňů