Otázky a odpovědi

Kdo jsme?

Jsme parta lidí, která  14 let jezdila na tábor do Lipné u Potštátu. Byli jsme pod záštitou P.S. J.A. Komenského v organizaci PIONÝR. Od roku 2014 jsme se osamostatnili a pokračujeme nově pod záštitou Klubu Stonožka Ostrava. Všichni máme za sebou úspěšné absolvování kurzu akreditovaného Ministerstvem školství a několikaletou praxi.

Co se chystá?

Jako každý rok, tak ani letos nebude vyjímkou, že se v období letních prázdnin, a to v termínu od 30.6 - 14.7 2018, bude konat 15ti denní tábor. Letos poprvé na nové místo v Letní táborové základně Stonožka Ostrava v obci Dívčí Hrad.

 

Letošní celotáborová hra bude tematicky zaměřena: „Rytíři kulatého stolu“,

proto Vás tímto žádáme, aby si Vaše dítě přibalilo tematicky zaměřené doplňky.

 

Mohu říci , že každoroční KLADNÉ hodnocení od dětí a jejich rodičů nás nesmírně těší. To je pro nás ten správný hnací motor, který nás žene kupředu.

Tábor je výsledek celoroční práce nás všech.

Kde se tábor nachází?

V obci Dívčí Hrad u Krnova

 

Kde jsou děti ubytovány?

Děti spí ve stanech s dřevěnou podsadou a pevnými lůžky, pro případ nepříznivého počasí je k dispozici dřevěný srub kde je herna, jídelna, kuchyň a sociální zařízení (WC a sprchy odděleny dívčí a chlapecké).

Jak je zajištěna strava?

Stravu pro naše táborníky připravují naše skvělé kuchařky s dlouholetou praxi. Jídlo na táboře je 5x denně - snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře. Pitný réžim po celý den. Dodržování přísných hygienyckých předpisů je základem nezávadného stravování

Co když dítě stůně ?

O děti a jejich zdraví se stará školená zdravotnice, které má zasebou bohatou zkušenost s tábory a ošetřování děti. Dohlíží na zdraví, správné dávkování léku (pokud dítě nějaké bere) a hygienu dětí. Každé dítě může mít individulání zdravotní problém a naše zdravotnice bývá od rodičů informována předem a dohlíží i nad těmito problémy.

Co by mnělo mít dítě sebou na tábor?

Je nutné, aby dítě mělo vlastní spacák a prostěradlo. Dále pak baterku, náhradní baterie, gumáky, pláštěnku, plavky, boty do vody, batoh na výlety, čepici proti slunci, šátek na hry, krém na opalování, uzlovačku, šňůru na prádlo do stanu, atd. Věci na spaní dejte při balení samostatně do označené igel. tašky (doporučuji teplé ponožky, triko s dlouhým rukávem, tepláky, mikinu). Nutné 2x tenisky, spodní prádlo a ponožky na každý den.

Kapesné a pošta ?

Kapesné dle vaší úvahy, děti pojedou na 3 výlety. Dětem pište pokud možno denně. Návštěvy rodičů na táboře nedoporučujeme s ohledem na ostatní táborníky.

Co by dítě nemělo mít na táboře ?

Mobilní telefony jsou ZAKÁZÁNY. MP3 přehrávače a jiné podobné věci budou považovány za makety, případné poškození či ztrátu nebude vedení tábora řešit.

Jak je zajištěn provoz tábora ?

1 hlavní vedoucí, 1 zdravotník, 1 hospodář, 8 oddílových vedoucích, 2 kuchařky, 1 osoba zajišťující denní úklid (WC, Koupelny atd.) a 1 noční hlídač.

Děti jsou pod neustálým dohledem zkušených oddílových vedoucí.


1 | 2 >>