Co se děti na táboře například naučí ?

  1. Morseova abeceda: je skupina smybolů, která je  používána v telegrafii.

  2. Tábornické uzly: znát uzly je v tábornické praxi velmi důležité. Nejčastěji používáme šest základních uzlů, které musí každý perfektně ovládat. Ambulanční uzel - používá se na svazování dvou lan přibližně stejného průměru. Dračí smyčka - používá se v horolezectví. Lodní smyčka - jedná se o velmi užitečnou smyčku s všestranným použitím. Rybářská spojka - je velmi vhodný ke spojování slabých a kluzkých šňůr a vlasců. Škotová spojka - hodí se ke spojení dvou lan nestejného průměru, materiálu i vlastností. Zkracovačka - slouží k tomu, abychom nemuseli řezat lana kdykoli potřebujeme jeho kratší kus

  3. Zdravověda: dětí se učí základním pojmům ve zdravovědě, co dělat v nestandartních situacích (např. vlese), základní první pomoc.

  4. Ohně: není snad nic charakterističtějšího pro tábor než je oheň a posezení u něj. Děti se učí rozpoznat různé druhy ohňů, kde se kdy používá, jaký mají význam. Např. rozpoznání Pagody, Hranice, Pyramidy, nebo strážní oheň, kuchyňský oheň, besední oheň.                                                                                           

  5. Mapové značky a buzola: slouží nám k tomu, abychom byli schopni se orientovat v mapách. Děti se naučí základní mapové značky a základní práci s buzolou aby byly schopné rovněž se orientovat na mapách. 

     

    A mnoho dalších dovedností, které se již jen tak dnes nikde nenaučíte :-)